11 Ga. Chain - Spanish Type Antique Brass Finish - 50 yd. (150 ft.) to Reel - 1 Reel To Master - 15lbs Max
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=79-206 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7315.89.5000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Antique Brass |
| Gauge | 11 |
| Gauge Type | Chain |
| Max Load | 15 |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923792066 |
| Case Quantity | 1 |
| Case Length | 8.25" |
| Case Width | 8.25" |
| Case Height | 7.125" |
| Case Weight | 15.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.2806 |
| Catalog Description | 11 Ga. Chain - Spanish Type Antique Brass Finish - 50 yd. (150 ft.) to Reel - 1 Reel To Master - 15lbs Max |
| Description | 40 YD. ANT BR SPANISH CHAIN RE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 79-206.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 14.12 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 11 Ga. Chain Spanish Type Antique Brass Finish 50 yd. 150 ft. |
| Shipping Tier | 1 |