11 Ga. Chain - Brass Finish - 50 yd. (150 ft.) to Reel - 1 Reel To Master - 15lbs Max
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=79-200 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7315.89.5000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Brass |
| Gauge | 11 |
| Gauge Type | Chain |
| Max Load | 15 |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.3298 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923792004 |
| Case Quantity | 1 |
| Case Length | 9.06" |
| Case Width | 9.06" |
| Case Height | 7.48" |
| Case Weight | 14 |
| Case Cubic Ft. | 0.3553 |
| Catalog Description | 11 Ga. Chain - Brass Finish - 50 yd. (150 ft.) to Reel - 1 Reel To Master - 15lbs Max |
| Description | 150'REEL BR FIN 11 GAUGE CHAIN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 79-200.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 8.5 |
| Each Width In. | 8 |
| Each Height In. | 8.38 |
| Each Weight Lb. | 11.92 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 11 Ga. Chain Brass Finish 50 yd. Reel 15lbs Max |
| Shipping Tier | 1 |