11 Ga. Chain - Antique Brass Finish - 50 yd. (150 ft.) to Reel - 1 Reel To Master - 15lbs Max
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=79-204 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7315.89.5000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Antique Brass |
| Gauge | 11 |
| Gauge Type | Chain |
| Max Load | 15 |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.2799 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923792042 |
| Case Quantity | 1 |
| Case Length | 9.055" |
| Case Width | 9.055" |
| Case Height | 7.48" |
| Case Weight | 14 |
| Case Cubic Ft. | 0.3549 |
| Catalog Description | 11 Ga. Chain - Antique Brass Finish - 50 yd. (150 ft.) to Reel - 1 Reel To Master - 15lbs Max |
| Description | 150'REEL ANT BR 11 GAUGE CHAIN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 79-204.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 8.13 |
| Each Width In. | 8.5 |
| Each Height In. | 7 |
| Each Weight Lb. | 13.24 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 11 Ga. Chain Antique Brass 50 yd. Reel 15lbs Max |
| Shipping Tier | 1 |