Suspension Kit for dual T8 lamp ready fixture channel, 3ft. 3in.
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-919 |
| Video | https://youtu.be/gXqT-oTYi0c |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8302.49.8090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Steel |
| Finish | Silver |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0212 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923659908 |
| Inner Quantity | 25 |
| Inner Length | 9.33" |
| Inner Width | 8" |
| Inner Height | 8" |
| Inner Weight | 6.6 |
| Inner Cubic Ft. | 0.3456 |
| Case UPC | 10045923659901 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 19.88" |
| Case Width | 16.73" |
| Case Height | 8.46" |
| Case Weight | 28.66 |
| Case Cubic Ft. | 1.6283 |
| Catalog Description | Suspension Kit for dual T8 lamp ready fixture channel, 3ft. 3in. |
| Description | 3' EMPTY BODY SUSPENSION KIT |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-919.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 5.91 |
| Each Width In. | 3.94 |
| Each Height In. | 1.57 |
| Each Weight Lb. | 0.29 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-910 |
| For Use With | 65-911 |
| For Use With | 65-912 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Suspension Kit for dual T8 Lamp fixture channel 3ft. 3in. |