Add on reflector for 3 foot dual T8 lamp ready fixture channel
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-914 |
| Video | https://youtu.be/gXqT-oTYi0c |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Steel |
| Finish | White |
| Dimensions | L: 36.20" x W: 8.07" x H: 2.48" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.4193 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923659369 |
| Case Quantity | 10 |
| Case Length | 37.6" |
| Case Width | 16.73" |
| Case Height | 4.72" |
| Case Weight | 27.3 |
| Case Cubic Ft. | 1.7182 |
| Catalog Description | Add on reflector for 3 foot dual T8 lamp ready fixture channel |
| Description | 3' ADD ON REFFLECTOR |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-914.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 36.2 |
| Each Width In. | 8.07 |
| Each Height In. | 2.48 |
| Each Weight Lb. | 2.73 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-911 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Add on Reflector for 3 T8 Lamp Fixture |