8 Foot - Linear CCT Select - Vapor Tight 3' Suspension Mount Kit
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-827 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Thailand |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Steel |
| Wire Cord Length | 36" |
| Dimensions | L: 36" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923659796 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 16.75" |
| Case Width | 20.75" |
| Case Height | 6.5" |
| Case Weight | 28.7 |
| Case Cubic Ft. | 1.3074 |
| Catalog Description | 8 Foot - Linear CCT Select - Vapor Tight 3' Suspension Mount Kit |
| Description | 8' SUSPENSION KIT |
| Wire Length | 36" |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-827.jpg |
| Includes | (2) brackets, (2) ceiling mount brackets, all necessary mounting hardware and 3 feet of suspension cable |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-822 |
| For Use With | 65-822R1 |
| For Use With | 65-825 |
| For Use With | 65-825R1 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 8 Linear CCT Select Vapor Tight Suspension Kit |