2 and 4 Foot - Linear CCT Select - Vapor Tight 3' Suspension Mount Kit
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-826 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Thailand |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Steel |
| Finish | Silver |
| Wire Cord Length | 36" |
| Dimensions | L: 36" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0052 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923659789 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 21.8" |
| Case Width | 19.1" |
| Case Height | 6.3" |
| Case Weight | 25.13 |
| Case Cubic Ft. | 1.5181 |
| Catalog Description | 2 and 4 Foot - Linear CCT Select - Vapor Tight 3' Suspension Mount Kit |
| Description | 2' & 4' SUSPENSION KIT |
| Wire Length | 36" |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-826.jpg |
| Includes | (2) brackets, (2) ceiling mount brackets, all necessary mounting hardware and 3 feet of suspension cable |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 4.25 |
| Each Width In. | 4.25 |
| Each Height In. | 0.5 |
| Each Weight Lb. | 0.25 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-820 |
| For Use With | 65-820R1 |
| For Use With | 65-821 |
| For Use With | 65-821R1 |
| For Use With | 65-823 |
| For Use With | 65-823R1 |
| For Use With | 65-824 |
| For Use With | 65-824R1 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 2 and 4 Foot Linear CCT Select Vapor Tight 3 Kit |