Yoke Mount Bracket - Black Finish - For Use With Gen 2 100W/150W & CCT & Wattage Selectable UFO High Bay Fixtures
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-765 |
| Drawing | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-765_Dimensional_Drawing.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| Material | Steel |
| Finish | Black |
| Dimensions | L: 8.98" x W: 6.50" x H: 2.13" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0719 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923666336 |
| Case Quantity | 10 |
| Case Length | 13.58" |
| Case Width | 11.61" |
| Case Height | 9.76" |
| Case Weight | 16.54 |
| Case Cubic Ft. | 0.8905 |
| Catalog Description | Yoke Mount Bracket - Black Finish - For Use With Gen 2 100W/150W & CCT & Wattage Selectable UFO High Bay Fixtures |
| Description | YOKE MOUNT FOR 100W & 150W UFO |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-765.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 8.98 |
| Each Width In. | 6.5 |
| Each Height In. | 2.13 |
| Each Weight Lb. | 1.65 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-770 |
| For Use With | 65-770R1 |
| For Use With | 65-770R2 |
| For Use With | 65-781 |
| For Use With | 65-781R1 |
| For Use With | 65-781R2 |
| For Use With | 65-782 |
| For Use With | 65-782R1 |
| For Use With | 65-782R2 |
| For Use With | 65-783 |
| For Use With | 65-783R1 |
| For Use With | 65-783R2 |
| For Use With | 65-784 |
| For Use With | 65-784R1 |
| For Use With | 65-784R2 |
| For Use With | 65-801 |
| For Use With | 65-801R1 |
| For Use With | 65-801R2 |
| For Use With | 65-802 |
| For Use With | 65-802R1 |
| For Use With | 65-802R2 |
| For Use With | 65-803 |
| For Use With | 65-803R1 |
| For Use With | 65-803R2 |
| For Use With | 65-804 |
| For Use With | 65-804R1 |
| For Use With | 65-804R2 |
| For Use With | 65-770R3 |
| For Use With | 68-141 |
| For Use With | 65-1520 |
| For Use With | 65-1522 |
| For Use With | 65-770;65-770R1;65-770R2;65-781;65-781R1;65-781R2;65-782;65-782R1;65-782R2;65-783;65-783R1;65-783R2;65-784;65-784R1;65-784R2;65-801;65-801R1;65-801R2;65-802;65-802R1;65-802R2;65-803;65-803R1;65-803R2;65-804;65-804R1;65-804R2;65-770R3;68-141;65-1520;6 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Yoke Mount Bracket Black Finish For Use with Gen 2 100W/150W |