Yoke Mount Bracket - Black Finish - For Use With Gen 2 200W/240W & CCT & Wattage Selectable UFO High Bay Fixtures
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-766 |
| Drawing | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-766_Dimensional_Drawing.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| Material | Steel |
| Finish | Black |
| Dimensions | L: 10.94" x W: 7.36" x H: 2.13" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0993 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923666343 |
| Case Quantity | 10 |
| Case Length | 15.35" |
| Case Width | 11.61" |
| Case Height | 11.73" |
| Case Weight | 18.63 |
| Case Cubic Ft. | 1.2097 |
| Catalog Description | Yoke Mount Bracket - Black Finish - For Use With Gen 2 200W/240W & CCT & Wattage Selectable UFO High Bay Fixtures |
| Description | YOKE MOUNT FOR 200W & 240W UFO |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-766.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 10.94 |
| Each Width In. | 7.36 |
| Each Height In. | 2.13 |
| Each Weight Lb. | 1.86 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-771 |
| For Use With | 65-771R1 |
| For Use With | 65-771R2 |
| For Use With | 65-785 |
| For Use With | 65-785R1 |
| For Use With | 65-785R2 |
| For Use With | 65-786 |
| For Use With | 65-786R1 |
| For Use With | 65-786R2 |
| For Use With | 65-787 |
| For Use With | 65-787R1 |
| For Use With | 65-787R2 |
| For Use With | 65-788 |
| For Use With | 65-788R1 |
| For Use With | 65-788R2 |
| For Use With | 65-805 |
| For Use With | 65-805R1 |
| For Use With | 65-805R2 |
| For Use With | 65-806 |
| For Use With | 65-806R1 |
| For Use With | 65-806R2 |
| For Use With | 65-807 |
| For Use With | 65-807R1 |
| For Use With | 65-807R2 |
| For Use With | 65-808 |
| For Use With | 65-808R1 |
| For Use With | 65-808R2 |
| For Use With | 65-771R3 |
| For Use With | 68-142 |
| For Use With | 65-1521 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Yoke Mount Bracket Black Finish For Use with Gen 2 200W/240W |