Yoke Mounting Accessory - 50 Watt Flood Fixture - PC Lens Flood Fixture - Bronze Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-530 |
| Drawing | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-530_Dimensional_Drawing.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Die-Cast Aluminum |
| Finish | Bronze |
| Dimensions | L: 8.07" x W: 9.36" x H: 1.97" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0521 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923657808 |
| Case Quantity | 20 |
| Case Length | 18.7" |
| Case Width | 16.14" |
| Case Height | 6.69" |
| Case Weight | 23.85 |
| Case Cubic Ft. | 1.1685 |
| Catalog Description | Yoke Mounting Accessory - 50 Watt Flood Fixture - PC Lens Flood Fixture - Bronze Finish |
| Description | YOKE MOUNT ACCESSORY 50W FLOOD |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-530.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 10.9 |
| Each Width In. | 1.5 |
| Each Height In. | 5.51 |
| Each Weight Lb. | 0.6 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-537R1 |
| For Use With | 65-538R1 |
| For Use With | 65-539R1 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Yoke Mounting Accessory 50 Watt Flood Fixture PC Lens Flood |