Trunnion Mounting Accessory - 30 and 50 Watt - PC Lens Flood Fixture - Bronze Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-528 |
| Drawing | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-528_Dimensional_Drawing_Trunnion_Mount_With_30W_Flood_Fixture.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Die-Cast Aluminum |
| Finish | Bronze |
| Dimensions | L: 2.50" x W: 4.33" x H: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0079 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923657785 |
| Case Quantity | 40 |
| Case Length | 13.77" |
| Case Width | 9.64" |
| Case Height | 6.49" |
| Case Weight | 13.9 |
| Case Cubic Ft. | 0.4986 |
| Catalog Description | Trunnion Mounting Accessory - 30 and 50 Watt - PC Lens Flood Fixture - Bronze Finish |
| Description | TRUNNION MOUNT ACCESSORY |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-528.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 2.51 |
| Each Width In. | 1.25 |
| Each Height In. | 4.33 |
| Each Weight Lb. | 0.35 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-534R1 |
| For Use With | 65-535R1 |
| For Use With | 65-536R1 |
| For Use With | 65-537R1 |
| For Use With | 65-538R1 |
| For Use With | 65-539R1 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Trunnion Mounting Accessory 30 and 50 Watt PC Lens Flood |