Live End Cord Kit - Brown Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=TP201 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/TP201_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cETLus |
| Location Rating | Dry |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Wire |
| Finish | Brown |
| Wire Cord Length | 180" |
| Extension | 184" |
| Dimensions | W: 0.66" x H: 11.50" x E: 184" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0677 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923422017 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 19" |
| Case Width | 9.25" |
| Case Height | 7" |
| Case Weight | 7.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.712 |
| Catalog Description | Live End Cord Kit - Brown Finish |
| Description | LIVE END CORD KIT BROWN |
| Wire Length | 180" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | TP201.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 2 |
| Each Width In. | 6.5 |
| Each Height In. | 9 |
| Each Weight Lb. | 1 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Track |
| For Use With | TH341 |
| For Use With | TH342 |
| For Use With | TH343 |
| For Use With | TH344 |
| For Use With | TH345 |
| For Use With | TH346 |
| For Use With | TH347 |
| For Use With | TH348 |
| For Use With | TH349 |
| For Use With | TH351 |
| For Use With | TH352 |
| For Use With | TH358 |
| For Use With | TH364 |
| For Use With | TH368 |
| Accessories | TR131 |
| Accessories | TR132 |
| Accessories | TR133 |
| Accessories | TR134 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Live End Cord Kit Brown Finish |