Live End Cord Kit - Black Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=TP157 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/TP157_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cETLus |
| Location Rating | Dry |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Plastic |
| Finish | Black |
| Wire Cord Length | 180" |
| Extension | 184" |
| Dimensions | W: 0.66" x H: 1.50" x E: 184" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0677 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923411578 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 10.51" |
| Case Width | 10.35" |
| Case Height | 7.2" |
| Case Weight | 7.04 |
| Case Cubic Ft. | 0.4532 |
| Catalog Description | Live End Cord Kit - Black Finish |
| Description | BLACK LIVE END CORD KIT |
| Wire Length | 180" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | TP157.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 2 |
| Each Width In. | 6.5 |
| Each Height In. | 9 |
| Each Weight Lb. | 1 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Track |
| For Use With | TH201 |
| For Use With | TH203 |
| For Use With | TH205 |
| For Use With | TH207 |
| For Use With | TH209 |
| For Use With | TH211 |
| For Use With | TH213 |
| For Use With | TH215 |
| For Use With | TH217 |
| For Use With | TH219 |
| For Use With | TH221 |
| For Use With | TH223 |
| For Use With | TH225 |
| For Use With | TH227 |
| For Use With | TH229 |
| For Use With | TH233 |
| For Use With | TH235 |
| For Use With | TH237 |
| For Use With | TH239 |
| For Use With | TH260 |
| For Use With | TH268 |
| For Use With | TH270 |
| For Use With | TH272 |
| For Use With | TH274 |
| For Use With | TH280 |
| For Use With | TH282 |
| For Use With | TH284 |
| For Use With | TH300 |
| For Use With | TH301 |
| For Use With | TH302 |
| For Use With | TH303 |
| For Use With | TH304 |
| For Use With | TH305 |
| For Use With | TH306 |
| For Use With | TH307 |
| For Use With | TH308 |
| For Use With | TH309 |
| For Use With | TH310 |
| For Use With | TH311 |
| For Use With | TH313 |
| For Use With | TH314 |
| For Use With | TH316 |
| For Use With | TH317 |
| For Use With | TH322 |
| For Use With | TH323 |
| For Use With | TH324 |
| For Use With | TH327 |
| For Use With | TH328 |
| For Use With | TH331 |
| For Use With | TH333 |
| For Use With | TH356 |
| For Use With | TH357 |
| For Use With | TH362 |
| For Use With | TH363 |
| For Use With | TH366 |
| For Use With | TH367 |
| For Use With | TH382 |
| For Use With | TH384 |
| For Use With | TH386 |
| For Use With | TH402 |
| For Use With | TH404 |
| For Use With | TH405 |
| For Use With | TH407 |
| For Use With | TH412 |
| For Use With | TH414 |
| For Use With | TH415 |
| For Use With | TH417 |
| For Use With | TH422 |
| For Use With | TH424 |
| For Use With | TH425 |
| For Use With | TH427 |
| For Use With | TH432 |
| For Use With | TH434 |
| For Use With | TH435 |
| For Use With | TH437 |
| For Use With | TH442 |
| For Use With | TH444 |
| For Use With | TH445 |
| For Use With | TH447 |
| For Use With | TH452 |
| For Use With | TH454 |
| For Use With | TH455 |
| For Use With | TH457 |
| For Use With | TH462 |
| For Use With | TH464 |
| For Use With | TH465 |
| For Use With | TH467 |
| For Use With | TH472 |
| For Use With | TH474 |
| For Use With | TH475 |
| For Use With | TH477 |
| For Use With | TR119 |
| For Use With | TR121 |
| For Use With | TR123 |
| For Use With | TR125 |
| For Use With | TR126 |
| For Use With | TR127 |
| For Use With | TR128 |
| For Use With | TR129 |
| For Use With | TH201;TH203;TH205;TH207;TH209;TH211;TH213;TH215;TH217;TH219;TH221;TH223;TH225;TH227;TH229;TH233;TH235;TH237;TH239;TH260;TH268;TH270;TH272;TH274;TH280;TH282;TH284;TH300;TH301;TH302;TH303;TH304;TH305;TH306;TH307;TH308;TH309;TH310;TH311;TH313;TH314;TH31 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Live End Cord Kit Black Finish |