2 Plastic Lock-Up Caps - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S70-582 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0033 |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 2 |
| Inner UPC | 20045923705827 |
| Inner Quantity | 12 |
| Case UPC | 10045923705820 |
| Case Quantity | 144 |
| Case Length | 14.5" |
| Case Width | 11.5" |
| Case Height | 10.5" |
| Case Weight | 4.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.0132 |
| Catalog Description | 2 Plastic Lock-Up Caps - White Finish |
| Description | 2 WHITE PLASTIC LOCK UP CAPS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | S70-582.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 0.47 |
| Each Width In. | 3.5 |
| Each Height In. | 3.5 |
| Each Weight Lb. | 0.015 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 2 Plastic Lock-Up Caps White Finish |