2 Plastic Candle Covers - White Plastic - 4" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S70-371 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923703717 |
| Inner Quantity | 6 |
| Case UPC | 10045923703710 |
| Case Quantity | 72 |
| Case Length | 20.13" |
| Case Width | 14.63" |
| Case Height | 10.38" |
| Case Weight | 8.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.7691 |
| Catalog Description | 2 Plastic Candle Covers - White Plastic - 4" Height |
| Description | 2-4" WH PLS STD CANDLE COV |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | S70-371.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.08 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 2 Plastic Candle Covers White 4" Height |