DB296MVISN BALLAST UNV: 1-2 - T12 Instant Start, Professional < 10% THD, Universal Voltage Ballast 120/277V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S6697 |
| Collection | Generic |
| Lighting Type | Ballasts |
| Tariff Code | 8504.10.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 120-277 |
| Bulbs | 2 |
| Dimensions | L: 9.50" x W: 1.70" x H: 1.20" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.012 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 20 |
| Case Length | 12" |
| Case Width | 10.25" |
| Case Height | 6.5" |
| Case Weight | 21 |
| Case Cubic Ft. | 0.4627 |
| Catalog Description | DB296MVISN BALLAST UNV: 1-2 - T12 Instant Start, Professional < 10% THD, Universal Voltage Ballast 120/277V |
| Description | DB275ISMV BALLAST UNV 80206 |
| UNSPSC | 39111801 |
| Image File Name | S6697.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 9.5 |
| Each Width In. | 1.75 |
| Each Height In. | 1.25 |
| Each Weight Lb. | 1.05 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Voltage Text | Range Voltage |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | DB296MVISN Ballast UNV 1-2 T12 Instant Start 10 THD 120/27 |