DB240MVRSN - # of lamps: 2 - T12 Rapid Start, Professional < 10% THD, Universal Voltage Ballast 120/277V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S5260 |
| Collection | Generic |
| Lighting Type | Ballasts |
| Tariff Code | 8504.10.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 120-277 |
| Dimensions | L: 9.50" x W: 1.30" x H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.012 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10847995002056 |
| Case Quantity | 20 |
| Case Length | 13" |
| Case Width | 10" |
| Case Height | 6.1" |
| Case Weight | 21.3 |
| Case Cubic Ft. | 0.4589 |
| Catalog Description | DB240MVRSN - # of lamps: 2 - T12 Rapid Start, Professional < 10% THD, Universal Voltage Ballast 120/277V |
| Description | DB240MVRSN BALLAST UNV 80205 |
| UNSPSC | 39111801 |
| Image File Name | S5260.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 9.5 |
| Each Width In. | 1.75 |
| Each Height In. | 1.25 |
| Each Weight Lb. | 1.065 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Voltage Text | Range Voltage |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | DB240MVRSN 2 Lamps T12 Rapid Start 10 THD 120/277V |