QTP1X32T8/UNV/PSN/TC - # of lamps: 1 - F32T8 - T8 Instant Start, Professional < 10% THD, Universal Voltage Ballast
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S5286 |
| Collection | Generic |
| Lighting Type | Ballasts |
| Tariff Code | 8504.10.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Voltage | 120-277 |
| Bulbs | 1 |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0071 |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10046135513975 |
| Case Quantity | 10 |
| Case Length | 10.79" |
| Case Width | 10.16" |
| Case Height | 2.99" |
| Case Weight | 6.96 |
| Case Cubic Ft. | 0.1897 |
| Catalog Description | QTP1X32T8/UNV/PSN/TC - # of lamps: 1 - F32T8 - T8 Instant Start, Professional < 10% THD, Universal Voltage Ballast |
| Description | QHE1x32T8/UNV PSN-MC 51397 |
| UNSPSC | 39111801 |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 9.5 |
| Each Width In. | 1.3 |
| Each Height In. | 1 |
| Each Weight Lb. | 0.63 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Voltage Text | Range Voltage |
| Company | SATCO |
| Status | Discontinued |
| Product Name | QTP1X32T8/UNV/PSN/TC 1 Lamp F32T8 T8 Instant Start 10 THD |
| Shipping Tier | 1 |