QTP3X32T8/UNV/PSN/TC - # of lamps: 3 - F32T8 - T8 Instant Start, Professional < 10% THD, Universal Voltage Ballast
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S5288 |
| Collection | Generic |
| Lighting Type | Ballasts |
| Tariff Code | 8504.10.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Voltage | 120-277 |
| Bulbs | 3 |
| Dimensions | L: 9.50" x W: 1.68" x H: 1.18" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0104 |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10046135514132 |
| Case Quantity | 10 |
| Case Length | 13.7" |
| Case Width | 10.47" |
| Case Height | 3.19" |
| Case Weight | 13.35 |
| Case Cubic Ft. | 0.2648 |
| Catalog Description | QTP3X32T8/UNV/PSN/TC - # of lamps: 3 - F32T8 - T8 Instant Start, Professional < 10% THD, Universal Voltage Ballast |
| Description | QHE3X32T8/UNVPSNSC/B 51413 |
| UNSPSC | 39111801 |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 9.5 |
| Each Width In. | 1.6 |
| Each Height In. | 1.18 |
| Each Weight Lb. | 1.27 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Voltage Text | Range Voltage |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | QTP3X32T8/UNV/PSN/TC 3 Lamps F32T8 T8 Instant Start 10 THD |