QT2X59T8/UNIV/ISN/SC - # of lamps: 1 - F96T8 - T8 Instant Start, Professional < 10% THD, Universal Voltage Ballast
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S5213 |
| Collection | Generic |
| Lighting Type | Ballasts |
| Tariff Code | 8504.10.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Voltage | 120-277 |
| Dimensions | L: 9.47" x W: 1.68" x H: 1.18" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0109 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10046135495981 |
| Case Quantity | 10 |
| Case Length | 10.79" |
| Case Width | 10.16" |
| Case Height | 3.27" |
| Case Weight | 13.1 |
| Case Cubic Ft. | 0.2075 |
| Catalog Description | QT2X59T8/UNIV/ISN/SC - # of lamps: 1 - F96T8 - T8 Instant Start, Professional < 10% THD, Universal Voltage Ballast |
| Description | QTP2X59T8UNVISNSC 49598 |
| UNSPSC | 39111801 |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 9.5 |
| Each Width In. | 1.68 |
| Each Height In. | 1.18 |
| Each Weight Lb. | 1.31 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Voltage Text | Range Voltage |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | QT2X59T8/UNIV/ISN/SC 1 Lamp F96T8 T8 Instant Start 10 THD |