Lighting Bulk Wire - 18/1 Stranded AWM UL 3321 150C - 500 Foot/Spool - Black
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-320 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Finish | Black |
| Wire Cord Length | 3000" |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923933209 |
| Case Quantity | 4 |
| Case Length | 13" |
| Case Width | 12.9" |
| Case Height | 5.1" |
| Case Weight | 20.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.4949 |
| Catalog Description | Lighting Bulk Wire - 18/1 Stranded AWM UL 3321 150C - 500 Foot/Spool - Black |
| Description | 18/1 AWM BLACK 150 DEG UL3321 |
| Wire Length | 3000" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-320.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 5.126774378 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Lighting Bulk Wire 18/1 Stranded AWM UL 3321 150C 500 Foot |