Lighting Bulk Wire - 18/1 Stranded AWM UL 3173 125C - 500 Foot/Spool - White
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-319 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Finish | White |
| Wire Cord Length | 6000" |
| Wire Color | White |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923933193 |
| Case Quantity | 4 |
| Case Length | 14.96" |
| Case Width | 14.96" |
| Case Height | 7.87" |
| Case Cubic Ft. | 1.0193 |
| Catalog Description | Lighting Bulk Wire - 18/1 Stranded AWM UL 3173 125C - 500 Foot/Spool - White |
| Description | 18/1 AWM WHITE 125 DEG UL3173 |
| Wire Length | 6000" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-319.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 5.91 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Lighting Bulk Wire 18/1 Stranded AWM UL 3173 125C 500 Foot |