Pulley Bulk Wire - 18/2 SJT 105C Pulley Cord - 250 Foot/Spool - White
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-312 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | White |
| Wire Cord Length | 3000" |
| Wire Color | White |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923933124 |
| Case Quantity | 2 |
| Case Length | 19.29" |
| Case Width | 9.84" |
| Case Height | 8.66" |
| Case Weight | 29.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.9513 |
| Catalog Description | Pulley Bulk Wire - 18/2 SJT 105C Pulley Cord - 250 Foot/Spool - White |
| Description | 18/2 SJT WHITE 250 FT SPOOL |
| Wire Length | 3000" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-312.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 14.7500024 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Pulley Bulk Wire 18/2 SJT 105C 250 Foot White |