Lamp And Lighting Bulk Wire - 18/1 Grounding Wire - 500 Foot/Spool - Bare Copper
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-110 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Bare Copper |
| Wire Cord Length | 6000" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.1034 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923931106 |
| Case Quantity | 18 |
| Case Length | 14.57" |
| Case Width | 9.84" |
| Case Height | 11.02" |
| Case Weight | 11.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.9143 |
| Catalog Description | Lamp And Lighting Bulk Wire - 18/1 Grounding Wire - 500 Foot/Spool - Bare Copper |
| Description | BARE COPPER GRNDING WIRE 500' |
| Wire Length | 6000" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-110.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 6.44 |
| Each Width In. | 6.44 |
| Each Height In. | 4.31 |
| Each Weight Lb. | 2.77 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Lamp and Lighting Bulk Wire 18/1 Grounding 500 Ft |