3/4" Loops - 1/8 IP Female With Wireway - 10lbs Max - Brass Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-958 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Zinc |
| Finish | Brass Plated |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Max Load | 10 |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923909587 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Weight | 13.5 |
| Catalog Description | 3/4" Loops - 1/8 IP Female With Wireway - 10lbs Max - Brass Plated Finish |
| Description | 3/4" FEAMLE LOOP VAC BR 1/8 IP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-958.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.022 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3/4" Loops 1/8 IP Female Wireway 10lbs Max Brass Plated |