1-1/2" Female Loop - 1/8 IP With Wireway - 10lbs Max - Brass Plated
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-249 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Brass Plated |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Max Load | 10 |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923902493 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 10" |
| Case Width | 12" |
| Case Height | 10.25" |
| Case Weight | 45 |
| Case Cubic Ft. | 0.7118 |
| Catalog Description | 1-1/2" Female Loop - 1/8 IP With Wireway - 10lbs Max - Brass Plated |
| Description | 1 1/2" VAC BR LOOP 1/8 DIE CST |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-249.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.07 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1-1/2" Female Loop 1/8 IP with Wireway 10lbs Max Brass Plated |