Brass Ball Finial - 1-1/4" Height - 3/4" Diameter - 1/8 IP - Burnished And Lacquered
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-842 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Burnished / Lacquered |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | L: 0.75" x W: 0.75" x H: 1.25" x DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923908429 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Weight | 8.5 |
| Catalog Description | Brass Ball Finial - 1-1/4" Height - 3/4" Diameter - 1/8 IP - Burnished And Lacquered |
| Description | 5/8" BRASS BALL FINIAL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-842.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.08 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brass Ball Finial 1-1/4" H 3/4" D 1/8 IP Burnished |