Slide Plug - Polarized - 18/2-SPT-1 - 8A-125V - Brown Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-715 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Finish | Brown |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923907156 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 17.8" |
| Case Width | 13.2" |
| Case Height | 10" |
| Case Weight | 27 |
| Case Cubic Ft. | 1.3597 |
| Catalog Description | Slide Plug - Polarized - 18/2-SPT-1 - 8A-125V - Brown Finish |
| Description | BROWN SLIDE ON PLUG FOR SPT-1 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-715.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Slide Plug Polarized 18/2-SPT-1 8A-125V Brown |