Slide Plug - Polarized - 18/2-SPT-2 - 8A-125V - Ivory Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-696 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Finish | Ivory |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923906968 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 17.32" |
| Case Width | 9.06" |
| Case Height | 6.69" |
| Case Weight | 28 |
| Case Cubic Ft. | 0.6075 |
| Catalog Description | Slide Plug - Polarized - 18/2-SPT-2 - 8A-125V - Ivory Finish |
| Description | IVORY SLIDE ON PLUG FOR SPT-2 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-696.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Slide Plug Polarized 18/2-SPT-2 8A-125V Ivory |