Steel Hexagon Head Nipple - Brass Plated - 1/8 IP - 5/8" x 3/4" Overall
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-639 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Brass Plated |
| Thread | 1/8 IP Thread |
| Diameter | 0.63" |
| Dimensions | L: 0.63" x W: 0.63" x H: 0.75" x DIA: 0.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923906395 |
| Case Quantity | 2000 |
| Case Length | 9.84" |
| Case Width | 9.06" |
| Case Height | 5.9" |
| Case Cubic Ft. | 0.3044 |
| Catalog Description | Steel Hexagon Head Nipple - Brass Plated - 1/8 IP - 5/8" x 3/4" Overall |
| Description | HEX HEAD 5/8 LONG BUSHING |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-639.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.02 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Steel Hexagon Head Nipple Brass Plated 1/8 IP |