Ceiling Extension - 1-3/8" - 3/8 IP Male x 3/8 IP Female
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-593 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Gray |
| Dimensions | H: 1.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923905930 |
| Case Length | 13.5" |
| Case Width | 8.5" |
| Case Height | 7.13" |
| Case Weight | 39 |
| Case Cubic Ft. | 0.4735 |
| Catalog Description | Ceiling Extension - 1-3/8" - 3/8 IP Male x 3/8 IP Female |
| Description | 1 3/8" LONG CEILING EXT. |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-593.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Ceiling Extension 1-3/8" 3/8 IP Male x 3/8 IP Female |