1" Ceiling Hickey - 3/8 IP x 3/8 IP - No Hole
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-589 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Dimensions | H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923905893 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 13.39" |
| Case Width | 9.84" |
| Case Height | 7.87" |
| Case Cubic Ft. | 0.6001 |
| Catalog Description | 1" Ceiling Hickey - 3/8 IP x 3/8 IP - No Hole |
| Description | 3/8 X 3/8 HICKEY |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-589.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.05 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1" Ceiling Hickey 3/8 IP x 3/8 IP No Hole |