1" Ceiling Hickey - 1/8 IP x 1/4 IP - No Hole
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-114 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Not Specified |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP x 1/4 IP |
| Dimensions | H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901147 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 11.81" |
| Case Width | 10.236" |
| Case Height | 7.48" |
| Case Weight | 41.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.5233 |
| Catalog Description | 1" Ceiling Hickey - 1/8 IP x 1/4 IP - No Hole |
| Description | 1/8 X 1/4 HICKEY W/8/32 TAPPED |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-114.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.05 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1" Ceiling Hickey 1/8 IP x 1/4 IP |