Green Felt - 36" Wide - Sold By The Yard
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-489 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 5602.29.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Felt |
| Finish | Green |
| Dimensions | W: 36" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923904896 |
| Case Quantity | 1 |
| Case Weight | 2.892 |
| Catalog Description | Green Felt - 36" Wide - Sold By The Yard |
| Description | FELT 36 IN. PRESS SENS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-489.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 1.402 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Green Felt 36" Wide Sold By The Yard |