200W Hi-Low Dimmer for 18/2 SPT-2 - 200W - 120V - Black Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2232 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.50.9065 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 200 |
| Finish | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923822329 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 7.87" |
| Case Width | 5.51" |
| Case Height | 4.72" |
| Case Weight | 3.09 |
| Case Cubic Ft. | 0.1184 |
| Catalog Description | 200W Hi-Low Dimmer for 18/2 SPT-2 - 200W - 120V - Black Finish |
| Description | BLK 200W HI-LOW DIMMER SPT-2 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2232.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.031864878 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 200W Hi-Low Dimmer 18/2 SPT-2 200W 120V Black |