1/4 IP Steel Nipple - Zinc Plated - 2-1/2" Length - 1/2" Wide
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-301 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.19.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |
| Iron Pipe Size | 1/4 IP |
| Diameter | 0.5" |
| Dimensions | L: 2.50" x W: 0.50" x H: 0.50" x DIA: 0.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923903011 |
| Case Length | 14.5" |
| Case Width | 14.5" |
| Case Height | 10.25" |
| Case Weight | 94 |
| Case Cubic Ft. | 1.2471 |
| Catalog Description | 1/4 IP Steel Nipple - Zinc Plated - 2-1/2" Length - 1/2" Wide |
| Description | 2 1/2" 1/4 RUNNING THRD. |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-301.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1/4 IP Steel Nipple Zinc Plated 2-1/2" Length |