Plastic Candle Cover - White Plastic - 1-3/16" Inside Diameter - 1-1/4" Outside Diameter - 1-3/4" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2532 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | L: 1.25" x W: 1.25" x H: 1.75" x DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923925327 |
| Catalog Description | Plastic Candle Cover - White Plastic - 1-3/16" Inside Diameter - 1-1/4" Outside Diameter - 1-3/4" Height |
| Description | 1 3/4" WHITE MEDIUM CANDLE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Plastic Candle Cover White Plastic |