Plastic Drip Candle Cover - White Plastic With Gold Drip - 1-3/16" Inside Diameter - 1-1/4" Outside Diameter - 4" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-373 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | L: 1.25" x W: 1.25" x H: 4" x DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923903738 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 16.38" |
| Case Width | 17.75" |
| Case Height | 17.27" |
| Case Weight | 12 |
| Case Cubic Ft. | 2.9058 |
| Catalog Description | Plastic Drip Candle Cover - White Plastic With Gold Drip - 1-3/16" Inside Diameter - 1-1/4" Outside Diameter - 4" Height |
| Description | 4" WHTE/GOLD DRIP STD. CANDLE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-373.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.031 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Plastic Drip Candle Cover White |