1" Female Loops - 1/8 IP With Wireway - 10lbs Max - Brushed Nickel Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2514 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Brushed Nickel |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Max Load | 10 |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923925143 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 9.84" |
| Case Width | 9.45" |
| Case Height | 5.91" |
| Case Weight | 19.4 |
| Case Cubic Ft. | 0.318 |
| Catalog Description | 1" Female Loops - 1/8 IP With Wireway - 10lbs Max - Brushed Nickel Finish |
| Description | 1" BRUS. NICKEL 1/8 IPS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2514.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.02040078 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1" Female Loops 1/8 IP Brushed Nickel |