1" Female Loops - 1/8 IP With Wireway - 10lbs Max - Old Bronze Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1885 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Old Bronze |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Max Load | 10 |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 12.2" |
| Case Width | 8.66" |
| Case Height | 7.48" |
| Case Weight | 19.62 |
| Case Cubic Ft. | 0.4573 |
| Catalog Description | 1" Female Loops - 1/8 IP With Wireway - 10lbs Max - Old Bronze Finish |
| Description | 1" DIE CAST FEMALE LOOP OLD BR |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1885.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.020621244 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1" Female Loops 1/8 IP 10lbs Max Old Bronze |