Cast Brass Canopy - Bronze Finish - 5-1/2" Diameter - 1-1/16" Center Hole - 1-1/2" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2482 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Italy |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Bronze |
| Center Hole Diameter | 1.063 |
| Diameter | 5.5" |
| Dimensions | L: 5.50" x W: 5.50" x H: 1.50" x DIA: 5.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923924825 |
| Case Length | 9.5" |
| Case Width | 9.5" |
| Case Height | 8" |
| Case Weight | 18 |
| Case Cubic Ft. | 0.4178 |
| Catalog Description | Cast Brass Canopy - Bronze Finish - 5-1/2" Diameter - 1-1/16" Center Hole - 1-1/2" Height |
| Description | BRONZE CAST BRASS CANOPY 5 1/2 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2482.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Cast Brass Canopy Bronze 5-1/2" D 1-1/16" Hole |