Cast Brass Canopy - Bronze Finish - 6-1/2" Diameter - 1-1/16" Center Hole - 2-1/2" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2481 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Italy |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Bronze |
| Center Hole Diameter | 1.063 |
| Diameter | 6.5" |
| Dimensions | L: 6.50" x W: 6.50" x H: 1" x DIA: 6.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923924818 |
| Case Length | 15.75" |
| Case Width | 13" |
| Case Height | 8.5" |
| Case Weight | 23.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.0072 |
| Catalog Description | Cast Brass Canopy - Bronze Finish - 6-1/2" Diameter - 1-1/16" Center Hole - 2-1/2" Height |
| Description | BRONZE CAST BRASS CANOPY 6 1/2 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2481.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Cast Brass Canopy Bronze 6-1/2" D 1-1/16" Hole |