Plastic Candle Cover - Cream Plastic - 13/16" Inside Diameter - 7/8" Outside Diameter - 6" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2444 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Diameter | 0.88" |
| Dimensions | L: 0.88" x W: 0.88" x H: 6" x DIA: 0.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923924443 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 20.25" |
| Case Width | 20.25" |
| Case Height | 8.5" |
| Case Weight | 10 |
| Case Cubic Ft. | 2.0171 |
| Catalog Description | Plastic Candle Cover - Cream Plastic - 13/16" Inside Diameter - 7/8" Outside Diameter - 6" Height |
| Description | 6" CREAM CANDELABRA PLASTIC |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2444.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.027 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Plastic Candle Cover Cream Plastic 13/16" Inside D |