Plastic Drip Candle Cover - Antique Plastic Drip - 13/16" Inside Diameter - 7/8" Outside Diameter - 4" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1264 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Finish | Antique Gold |
| Diameter | 0.88" |
| Dimensions | H: 4" x DIA: 0.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923912648 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 11.22" |
| Case Width | 28.35" |
| Case Height | 9.25" |
| Case Weight | 11.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.7027 |
| Catalog Description | Plastic Drip Candle Cover - Antique Plastic Drip - 13/16" Inside Diameter - 7/8" Outside Diameter - 4" Height |
| Description | 4" CAND ANTIQUE DRIP COVER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1264.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Plastic Drip Candle Cover Antique Plastic Drip 13/16" Inside |