Feed Thru Rocker Switch For 18/2 SPT-2 - 3A-120V - Gold Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2372 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.50.9065 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Gold |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923923729 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 10.25" |
| Case Width | 10.5" |
| Case Height | 7.75" |
| Case Weight | 7.326 |
| Case Cubic Ft. | 0.4827 |
| Catalog Description | Feed Thru Rocker Switch For 18/2 SPT-2 - 3A-120V - Gold Finish |
| Description | GLD ROCKER FEED THRU SW FOR |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2372.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.030304 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Feed Thru Rocker Switch For 18/2 SPT-2 3A-120V Gold |