On-Off Cord Switch For 18/2 SPT-2 - 6A-125V, 3A-250V, 3A-120V, 3A-125V - Ivory Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2629 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.50.9065 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Finish | Ivory |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923926294 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 17.32" |
| Case Width | 9.06" |
| Case Height | 6.69" |
| Case Cubic Ft. | 0.6075 |
| Catalog Description | On-Off Cord Switch For 18/2 SPT-2 - 6A-125V, 3A-250V, 3A-120V, 3A-125V - Ivory Finish |
| Description | IVORY ON-OFF SPT-2 LINE SWITCH |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2629.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | On-Off Cord Switch For 18/2 SPT-2 6A-125V 3A-250V 3A-120V |