8 Foot 18/2 SPT-2 105C Cord Set - Clear Gold Finish - Switch 29" From Free End - 36" Hank - 100 Carton - Hi-Low Switch
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2309 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Clear Gold |
| Wire Color | Clear Gold |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923923095 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 12.99" |
| Case Height | 7.09" |
| Case Weight | 28.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.9652 |
| Catalog Description | 8 Foot 18/2 SPT-2 105C Cord Set - Clear Gold Finish - Switch 29" From Free End - 36" Hank - 100 Carton - Hi-Low Switch |
| Description | 8FT18/2SPT-2CLEAR GOLD W/ PLUG |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2309.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.26 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 8 18/2 SPT-2 Cord Set Clear Gold Finish |