Solid Brass Candle Cup - 7/16" Hole - 1-7/8" Height - 1" Diameter - Unfinished
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2226 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Unfinished |
| Center Hole Diameter | 0.438 |
| Diameter | 1" |
| Dimensions | L: 1" x W: 1" x H: 1.88" x DIA: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923922265 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 19.29" |
| Case Width | 10.63" |
| Case Height | 10.24" |
| Case Cubic Ft. | 1.2151 |
| Catalog Description | Solid Brass Candle Cup - 7/16" Hole - 1-7/8" Height - 1" Diameter - Unfinished |
| Description | 1 7/8" BRASS CAN CUP UNF 1" DI |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2226.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Solid Brass Candle Cup 7/16" Hole 1-7/8" Height 1" D U |