Solid Brass Spacer - 7/16" Hole - 2" Height - 7/8" Diameter - 1" Base Diameter - Polished And Lacquered
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2221 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Polished / Lacquered |
| Center Hole Diameter | 0.438 |
| Diameter | 0.88" |
| Dimensions | L: 0.88" x W: 0.88" x H: 2" x DIA: 0.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923922210 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 16.53" |
| Case Width | 8.66" |
| Case Height | 13.39" |
| Case Cubic Ft. | 1.1092 |
| Catalog Description | Solid Brass Spacer - 7/16" Hole - 2" Height - 7/8" Diameter - 1" Base Diameter - Polished And Lacquered |
| Description | 2" BRASS SPACER PL 7/8" DIA |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2221.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Solid Brass Spacer 7/16" Hole 2" Height |