Flanged Steel Neck - 1-1/2" Height - 7/8" Bottom - Unfinished
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2217 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Unfinished |
| Dimensions | H: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923922173 |
| Case Quantity | 1250 |
| Case Length | 12.99" |
| Case Width | 9.84" |
| Case Height | 13.39" |
| Case Cubic Ft. | 0.9905 |
| Catalog Description | Flanged Steel Neck - 1-1/2" Height - 7/8" Bottom - Unfinished |
| Description | 1 1/2" HT STEEL NECK 7/8" BOT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2217.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Flanged Steel Neck 1-1/2" Height Unfinished |